top of page

Pajūrio terapija. Septyni būdai emocinei sveikatai palaikyti kelionės metu

  • dom7799
  • Oct 13, 2024
  • 3 min read

Brangi siela,


jei esi pavargusi nuo rutinos, darbų, o gal per didelio laisvo laiko, kai savęs nerealizuoji ar jauti išsiderinimą, frustraciją, noriu su tavimi leistis į kelionę ir tos kelionės metu pasidalinti savo atradimais, kurie, viliuosi, padės ir Tau. Leiskimės į pajūrio kelionę drauge.

Nors sakau pajūrio, bet tai gali būti ir bet kokia kita kelionė, gal net niekur nekeliaujant fiziškai, bet pasineriant į savo sielos gelmių jūrą. Gal ši kelionė, tai dalis naujų vėjų ir naujos pradžios taip reikalingos tavo sielos sveikatai. Ruduo man dažnai asocijuojasi su naujomis pradžiomis, todėl kam laukti naujų metų jei gali pradėti naują etapą jau dabar. Atsijunkime nuo socialinių tinklų. Susidėkime svarbiausius daiktus į kuprinę ir keliaukime. Mano kuprinėje visada turi būti: gera knyga, dienoraštis ir rašiklis. Be šių trijų dalykų neįsivaizduoju savo dienos. Viliuosi, kad šie būdai, kuriais dalinsiuosi, pasieks savo skaitytoją, giminingą sielą ir bus naudingi, net jei tai bus tik vienas būdas. Tad pradėkime.


1. Skaitymo terapija


Į kelionę stengiuosi pasiimti dvasinę/psichologinę/terapinę knygą. Ją mėgstu skaityti važiuodama, sėdėdama kavinėje ar tiesiog viešbutyje, kai turiu laisvą minutę. Taip pat, skaitymas kaip ir rašymas yra mano kasdienių įpročių dalis. Be terapinės knygos, pasiimu su savimi ir Bibliją. Skaitydama ryto skaitinius, Šventąjame Rašte perskaičiau mintį, kurią perfrazuosiu savais žodžiais. Žmogus, kuris yra drausmingas/disciplinuotas, įgauna išminties, ją puoselėdamas veikiai ragauja jos derliaus ir taip galiausiai randa joje ramybę, kuri tampa žmogaus džiaugsmu. Todėl net kelionės metu stengiausi disciplinuotai įgyvendinti savo kasdienius įpročius – kasdien bent pusvalandį skaityti ir bent pusvalandį rašyti. Visgi, suprantu, kad tai ne kiekvieno dienos įpročiai, bet sakydama, kad gera knyga praskaidrina dieną, manau, nesumeluosiu.


2. Rašymo terapija


Dienoraščio rašymas yra mano viena stipriausių terapijų ir savęs pažinimo praktikų, o kai tai vainikuoja ir rašytinė malda – tai yra žodžiai, kuriais kreipiuosi į Dievą, neretai gaunu ramybės ir apsivalymo efektą. Šios kelionės metu stengiausi atsijungti nuo socialinių tinklų ir panirti į lėtą tempą, nes lėkime, dažniausiai nėra vietos atsigręžimui į save ir Dievą. Kviečiu skirti laiko išrašyti savo mintis, siekius, svajones, baimes, klaidas ir nerimus. O gal net parašyti laišką Dievui?


3. Dėkingumo terapija


Siūlau tokį pratimą, kur nors einant, skirti 10 minučių dėkojimui. Nors viduje virtų neramios, slegiančios mintys, kreipti dėmesį į tai, ką turi jau dabar ir kas yra gera. Dažnai girdžiu istorijų, kaip žmonės, tik kažką praradę supranta kiek daug turėjo. Visada galima rasti už ką padėkoti. Tai labai sveika sielai. Dėkinga širdis – sveika širdis. Viename Kalifornijos universitete buvo atliktas mokslinis tyrimas su pacientais, kurie turėjo širdies problemų. Tyrimas parodė, kad tie pacientai, kurie buvo dėkingiausi miegojo geriau, buvo mažiau depresyvūs, jautė mažesnį nuovargį ir buvo labiau savimi pasitikintys ir jų širdies veikla buvo daug geresnė. Taip pat buvo paprašyta turėti dėkingumo dienoraštį ir parašyti po 2-3 dalykus, kuo jie yra dėkingi šiandien ir taip rašyti 8 savaites. Po tyrimo, šie asmenys sumažino uždegimą savo kūne ir jų širdies veikla buvo geresnė, nei tų, kurie nerašė. Nors tai nebuvo itin didelis tyrimas, bet juk pabandyti nekainuoja, o galima ir net labai pagerinti ne tik emocinę, bet ir fizinę sveikatą. Ar tai būtų ėjimas ir dėkojimas, ar padėka prieš miegą, ar užrašymas dienoraštyje, kviečiu dėkoti ir taip gyti!


4. Maldos terapija. Ramaus dvasinio laiko terapija. Mišios.


Aš iš tiesų tikiu, kad tikroji ramybė ir gijimas ateina iš Dievo, To, kuris myli tavo sielą. Jei žinotum, kad tave myli Dievas, ką jam pasakytum, ką papasakotum, dėl ko atsiprašytum, dėl ko padėkotum, ko paprašytum? Jis klauso ir laukia.


5. Pasivaikščiojimas gamtoje


Jūra...jos ošimas, bangavimas, pušų kvapas, smėlis, vėjo gaiva...Turbūt ne kartą teko girdėti apie pasivaikščiojimo gamtoje terapinį poveikį. Įrodyta moksliškai, kad gamtoje sumažėja kraujo spaudimas, nerimas, streso lygis, pyktis ir žmogus tampa švelnesnis. Gamta išties turi gydančių savybių. Kviečiu skirti laiko ne tik kelionės metu, bet ir kiekvieną dieną praleisti gamtoje bent 20-30 min ir pamatysite kaip pagerės jūsų savijauta. Išbandyta.


6. Geros kavinės atradimas


Tai turbūt nebus aktualu kiekvienam, bet man, kaip kavos mėgėjai, tai gan svarbus reikalas, todėl nusprendžiau paminėti ir šį punktą. Klaidžiojimas po miestą, nežinant, kur rasti skanios kavos, gali būti sekinanti užduotis. Geriau prieš keliaujant, pasidomėti, kur galima būtų gauti kokybiškos kavos ir taip pagerinti kelionės patirtį.


7. Sveikas maistas


Nors nesu tobula šioje srityje, bet tikrai pajaučiau skirtumą, kaip jaučiuosi vakare suvalgius salotų ir suvalgius burgerį. Manau, kad atsakymas aiškus. Maitinkime savo kūnus sveiku, subalansuotu maistu ir taip jausimės daug geriau ir būsime geresnės nuotaikos.


Žmogus yra sudėtinga būtybė, kuriai reikia harmonijos tiek sieloje, tiek kūne. Nepamirškime maitinti savęs geru dvasiniu ir fiziniu maistu. Viliuosi, kad šie būdai Tau bus naudingi.


P.S. Jei tekstas palietė, kviečiu uždėti širdelę ir taip gausiu atgalinį ryšį, kuris motyvuoja ir įkvepia judėti tolyn. O jei manai, kad jis galėtų praversti tavo pažįstamai sielai, kviečiu taip pat pasidalinti.:)




Viltingai,

Karolina





 
 
 

コメント


20201208_174241.jpeg

Labas!

Esu Karolina ir šiame tinklaraštyje kalbėsiu apie krikščionišką tikėjimą, kūrybiškumą ir dalinsiuosi dvasinės, psichinės/emocinės,

fizinės sveikatos atradimais. Tikiuosi mano tekstuose rasi įkvėpimo savo gyvenimo kelionei!


Viltingai,
Karolina

Gauti tinklaraščio įrašus

Susisiekime

Ačiū už žinutę!

© 2024 Karolina Kubert

bottom of page